• Česky
  • slovensky
  • English
A Specialist in
banking and postal technology

ATM OKI RG8

 

oki open up your dreams

Společnost Albacon Systems, a.s. získala prvenství v podpoře obousměrných (recyklačních ATM) v České republice a na Slovensku, když v roce 2011 představila recyklační bankomat RG7 od divize ATM firmy OKI Japan a ve stejném roce provedla jeho certifikaci v České národní bance. Nyní má v nabídce od tohoto výrobce již osmou generaci bankomatu. V České republice je v současnosti instalováno více než 200 ATM OKI RG7 a RG8 a další instalace se plánují.

 

Technologie vyhodnocování obrazu bankovek pro automatizovaný příjem vkladů a výběrů a pro využití bankovek z vkladů pro výběry (dále jen recyklace) byla poprvé využita pro oblast zpracování bankovek v Japonsku  v roce 1982 a to jen pro japonské yeny, které byly a stále jsou nejlépe přizpůsobitelnou měnou pro automatizaci. Je to kvůli počtu nominálů (pouze 3), kvůli ochranným prvkům uzpůsobených ke strojnímu rozpoznávání a poměrně nízkému opotřebení bankovek v oběhu. Špatné nakládání s bankovkami je totiž v Japonsku nepřípustné, a dokonce snad i trestné. O instalaci prvních recyklačních pokladen se zasloužila firma GLORY a o instalaci prvních samoobslužných bankomatů divize ATM firmy OKI.

 

V Evropě se objevily první recyklační pokladny až v devadesátých letech a první recyklační ATM až na začátku dvacátých let, několik let po zavedení Eura s tím, že výrobci výplatních ATM (NCR, Wincor-Nixdorf a Diebold) technologii umožňující vklady a recyklaci nakupují v podobě celého modulu od japonských výrobců např. Fujitsu a Hitachi.

 

ATM divize firmy OKI je jedním z největších japonských výrobců bankomatů se 40 % podílem na japonském trhu. Jako jediný japonský výrobce svoji technologii BRM (Banknote Recognition Module) neprodává jako modul. Všechny základní komponenty ATM RG7 a RG8 včetně SP providerů a ovládací softwarové vrstvy XFS jsou výsledkem dlouholetých zkušeností firmy OKI.