Úvodní strana / O společnosti

O společnosti

Společnost Albacon Systems, a.s. je významný dodavatel strojů na zpracování hotovosti v České republice. Je největším poskytovatelem servisu pro všechny finanční ústavy a zpracovatele hotovosti v ČR a SR. Veškerá finanční hotovost v ČR je zpracovávána na Albaconem dodávaných a servisovaných strojích.
Od svého vzniku v roce 1990 se specializuje na zařízení pro zpracování finanční hotovosti od japonských výrobců, kteří jsou světovými jedničkami v automatizovaných systémech pro přesné profesionální počítání, ověřování pravosti a třídění podle kvality.

 

Společnost Albacon Systems slučuje dvacetileté zkušenosti svých techniků s profesionalitou svého softwarového týmu.

Řešení dodávaná společností Albacon Systems se stala synonymem kvality a standardem pro zpracování bankovek a mincí v mnoha českých a slovenských finančních institucích a retailových řetězcích.

Charakteristika Albacon Systems, a.s.

  • Vlastní softwarové středisko - 20 let zkušeností s vývojem aplikací pro automatizované systémy

  • Servisní síť na celém území ČR a SR

  • Dokonalá znalost ochranných prvků bankovek a zkušenosti se strojním rozpoznáváním a kontrolou pravosti (našimi stroji prošly miliardy bankovek)

  • Komplexní řešení pro všechny segmenty trhu

  • Výhradní zástupce globálních výrobců GLORY Japan a OKI Japan pro ČR a SR

  • Kompletní řadu produktů certifikovaných podle zákona č. 136/2011 Sb. o oběhu bankovek a mincí.

Cílem společnosti je dodávat řešení s rychlou návratností, která zajistí snížení nákladů na hotovostní oběh. Z toho vyplývá zaměření na recyklaci pomocí asistovaných recyklačních pokladen a samoobslužných multifunkčních recyklačních ATM.


Albacon Systems průběžně investuje do vývoje nových řešení.
Má vlastní komplexní řešení BlueCash pro automatizaci bankovních přepážek prostřednictvím recyklačních pokladen, vyvíjí nové softwarové aplikace pro multifunkční recyklační ATM.
Společnost vyvinula modulární řídící a kontrolní systém ALCASH, který je připraven automatizovat všechny procesy ve zpracovatelských centrech - zpracování tržeb, objednávky a plnění kazet do ATM.
Optimalizace a predikce plnění bankomatů ATM Insight kontroluje objednávky hotovosti pro ATM pomocí velmi přesných prognóz příjmu a výdeje hotovosti.
Pro oblast poštovních technologií  Albacon Systems, a.s. vyvinula vlastní softwarové řešení pro příjem a odesílání pošty  Profipost.