Úvodná strana / O spoločnosti

Spoločnosť Albacon s.r.o.

Je popredný dodávateľ strojov na spracovanie hotovosti v SR a v ČR a súčasne najväčším poskytovateľom servisu pre všetky finančné ústavy a spracovateľov hotovosti. Celková finančná hotovosť v obehu je z väčšej miery spracovávaná na strojoch a zariadeniach dodaných spoločnosťou ALBACON (v ČR je to všetka hotovosť).

 

Od svojho vzniku v roku 1990 sa špecializuje na riešenia pre presné profesionálne počítanie, overovanie pravosti a triedenie bankoviek podľa kvality.

ALBACON spojuje tridsaťročné skúsenosti svojch technikov s profesionalitou svojho softwarového tímu.

Riešenia dodávané spoločnosťou ALBACON sa stali synonymom kvality a štandardom pre spracovanie bankoviek a mincí v mnohých slovenských a českých finančných inštitúciách a retailových reťazcoch.

 

Hlavné charakteristiky ALBACON, s.r.o.:

  • Vlastné softwarové stredisko - 20 rokov skúseností s vývojom aplikácií pre automatizované systémy.
  • Servisná sieť na celom území SR a ČR.
  • Dokonalá znalosť ochranných prvkov bankoviek a skúsenosti so strojovým spracovaním hotovosti (rozpoznávaním a kontrolou pravosti, pričom našimi strojmi prešli miliardy bankoviek).
  • Komplexné riešenia pre všetky segmenty trhu.
  • Výhradný zástupca globálnych výrobcov GLORY Japan a OKI Japan pre SR a ČR.
  • Kompletná rada produktov úspešne otestovaných a Zapísaných v zozname ECB pre bankovky a v OLAF pre mince.

 

Cieľom spoločnosti je dodávať riešenia s rýchlou návratnosťou, ktorá zaistí zníženie nákladov na hotovostný obeh. Z toho vyplýva zameranie na recykláciu pomocou asistovaných recyklačných pokladní a samoobslužných multifunkčných recyklačných ATM.

 

ALBACON priebežne investuje do vývoja nových riešení.

Máme vlastné komplexné riešenie BlueCash pre automatizáciu bankových priehradiek prostredníctvom recyklačných pokladní, vyvíjame nové softwarové aplikácie pre multifunkčné recyklačné ATM.

Náš modulárny riadiaci a kontrolný systém ALCASH je pripravený automatizovať všetky procesy v spracovateľských centrách - spracovanie tržieb, objednávky a plnenie kaziet do ATM.

Optimalizačný a predikčný program ATM Insight kontroluje objednávky hotovosti pre ATM pomocou veľmi presných prognóz príjmu a výdaja hotovosti.