Úvodná strana / Banková technika / Počítačky bankoviek

Počítačky bankoviek

Od svojho založenia v roku 1990 sa spoločnosť ALBACON, s.r.o. špecializuje na dodávky počítačiek bankoviek od japonskej spoločnosti GLORY.

Počas týchto vyše tridsiatich rokov sa značka GLORY stala najpoužívanejšou značkou v v Slovenskej aj v Českej republike pre svoju vysokú kvalitu a spoľahlivosť.

 

Produktový rad Glory možno rozdeliť do troch kategórií:


Certifikované počítačky bankoviek GLORY s režimom FIT/UNFIT
Pomocou hyperskenovacej technológie dokonale overujú pravosť a nominálnu hodnotu bankoviek a klasifikujú ich kvalitu na použiteľné (FIT) a nepoužiteľné pre ďalší obeh (UNFIT). Výstupom je zoznam jednotlivých nominálnych hodnôt s celkovou sumou vkladu.
Bankovky vyhodnotené ako pravé a upotrebiteľné sa môžu vrátiť do obehu.
Počítačky GLORY sú na zozname Úspešne testovaných zariadení Európskej centrálnej banky (ECB).

 

Certifikované hodnotové počítačky bankoviek
Na kontrolu pravosti bankoviek používajú rovnakú hyperskenovaciu technológiu ako tie s režimom FIT/UNFIT, ale túto funkciu triedenia na použiteľné a nepoužiteľné bankovky nemajú. Počítajú kusy a hodnotu bankoviek, a to aj zmiešaného vkladu. Výstupom je súpiska podľa nominálnej hodnoty s celkovou sumou vkladu.
Počítanie prijatej hotovosti je oveľa rýchlejšie ako pri počítadlách, ktoré počítajú len kusy.

 

Základná séria počítačiek bankoviek
Počítajú počet kusov bankoviek bez ohľadu na ich nominálnu hodnotu. Bankovky sa pred počítaním musia roztriediť podľa nominálnej hodnoty. Prepočítanie na celkovú hodnotu sa musí vykonať ručne. Tieto počítačky sú vhodné najmä na počítanie vytriedeného vkladu a na  dávkovanie bankoviek.

euro