Úvodní strana / Certifikace ČNB / Pro banky a směnárny

Úvěrové instituce a směnárny

Pro banky a směnárny


 

Pro pokladny bank a směnáren má společnost Albacon Systems, a.s. v nabídce několik řešení.

Jednotlivá řešení se liší stupňem automatizace zpracování hotovosti.

 

Počítačka/třídička bankovek USF50 a USF51 

počítá směs bankovek, rozpoznává přitom nominální hodnotu, kontroluje pravost a vhodnost bankovek pro další oběh. Počítačka USF 51 je jednosměnová, kontroluje pravost a vhodnost pro další oběh bankovek české měny, ostatní měny počítá. Počítačka USF51 je čtyřměnová, kontroluje pravost CZK+EUR+USD+GBP, všechny ostatní měny počítá.

 

Recyklační pokladna RBG 200

pro příjem a výdej bankovek v uzavřeném cyklu je nejlepším řešením pro otevřené pokladny bank. RBG200 na příjmu bankovky  spočítá, pořídí výčetku a pošle ji do systému. Zároveň  zkontroluje zda jsou bankovky vhodné pro další oběh. Bankovky vhodné uloží do trezoru na recyklační kazety.
Z těchto kazet jsou bankovky následně vydávány dalším klientům.
Vzhledem ke svým malým rozměrům a  flexibilitě  je RBG 200 vhodná pro všechny pokladny v bankách. Minimalizuje náklady na práci s hotovostí. Ve standardu má čtyři měny CZK+EUR+USD+GBP.

 

Multifunkční ATM RG7

je nejlepším řešením pro příjmy a výdeje bankovek od klientů bez asistence pokladníka. Klienti si mohou hotovost sami vložit do RG7. Automat provede všechny činnosti a vydá doklad o  provedeném vkladu. Bankovky vhodné pro další oběh se uloží do recyklačních kazet, kde jsou připravené pro výběry.